Zkouším, testuji, ochutnávám, doporučuji, kritizuji, zkrátka recenzuji vše, co by vás mohlo zajímat. Nehledím na recenzované produkty jako blogerka, které to strčili pod nos k propagaci, ale jako člověk, který chce danou věc upřímně zhodnotit a následně doporučit.
Recenze: odšťavňovač Kuvings Exclusive

Recenze: odšťavňovač Kuvings Exclusive Doporučený

RAWMANIA
Recenze
Pro mě zatím nejlepší odšťavňovač!

Vyznat se v dnešních odšťavňovačích, to je opravdu věda. Ale nakonec jsem si vybrala Kuvings – proč?

Jeho hlavním parametrem je to, že má velký otvor pro vkládání surovin – a samozřejmě vysoký výkon, aby mohl nenakrájené suroviny odšťavnit. Ale z pohledu životnosti, je podlě mě určitě lepší suroviny nakrájet a nezatěžovat tak zbytečně odšťavňovač jen kvůli tomu, že má velký otvotr na suroviny. Nicméně díky silnému motoru si Kuvings umí sám suroviny rozříznout a rozdrtit, a to hlavně díky vertikálnímu lisovacímu šneku. Ten také dokáže spolehlivě odšťavnit i listovou zeleninu. Navíc pomalé lisování zjemňuje celý proces a vše probíhá při nižších teplotách, takže je to šetrnější. Velká výhody oproti odstředivým odšťavňovačům.

kuvings exclusive recenze5

Pravděpodobně díky výkonnému motoru je odšťavňovač velice bytelný a má vyšší váhu, ale taky díky své váze stojí jako přibitý. Pro umytí stačí zavřít zátku pro odtok šťávy, nalít do něj vodu, zapnout a pak už jen vodu nechat odtéct – umývání je pak o to snazší. 

kuvings exclusive recenze6

Rozhodně taky musím zmínit, že odšťavňovač je nízkootáčkový, takže hluk je minimální – což opravdu „pecka“ oproti odstředivým odšťavňovačům. Navíc já mám ráda tiché přístroje, takže u mě si tímto získal plusové body. Kapacita odšťavňovací nádoby má 400 ml, takže pokud byste potřebovali promíchat jablečnou šťávu s mrkvovou, stačí jen uzavřít zátku a šťáva se vám v nádobě samovolně promíchá.

kuvings exclusive recenze7

Pro mě je ovšem největší předností samotná konzistence šťávy. Šnekový princip zajišťuje mnohem šetrnější odšťavnění, takže ve šťávě se neobjeví „roztrhaná“ drobná vláknina, která u odstředivých odšťavňovačů projde přes síto a chvíli po odšťavnění se odděluje – zkrátka z Kuvingsu vám vyjde čistě vylisovaná šťáva.

kuvings exclusive recenze8

Součástí balení jsou síta na odšťavňování, na smoothie a na zmrzlinu. Dále v balení najdete i kartáč na čištění, který vám opravdu usnadní celkovou údržbu. Samozřejmě nechybí ani malá knížečka s recepty, kterou na začátku velmi uvítáte, protože zjistíte, jak v přístroji udělat třeba ořechové mléko nebo různé zmrzliny :)

Kategorie: Vybavení kuchyně Naposledy změněno sobota, 9. červenec 2016
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"