Zkouším, testuji, ochutnávám, doporučuji, kritizuji, zkrátka recenzuji vše, co by vás mohlo zajímat. Nehledím na recenzované produkty jako blogerka, které to strčili pod nos k propagaci, ale jako člověk, který chce danou věc upřímně zhodnotit a následně doporučit.
Recenze: sušička Sedona Combo

Recenze: sušička Sedona Combo Doporučený

RAWMANIA
Recenze
Bez ní zkrátka moje kuchyně není kuchyně!

Osobně bych tuto sušičku doporučila všem, kteří neví, zda si pořídit pěti nebo devíti tácovou. Sedona Combo poskytuje obě velikosti v jednom. Díky oddělovači táců a správnému nastavení sušení můžete sušit i na menším množství táců a zároveň snížíte spotřebu. Ale když plánujete něco velkého a chcete mít doma kupu palačinek, můžete s klidem využít všechny tácy sušičky. Umožňuje to technologie duálního větrání, kdy je možné zapnout buď horní nebo spodní část sušičky a použít tak jednu nebo druhou komoru pro sušení – větší úspora. A pro mě obrovská výhoda!

sedona combo recenze17

 

sedona combo recenze8

sedona combo recenze10

Tato sušička má velmi tichý chod. A to ocení hlavně ti, kteří bydlí v malých prostorech a chtějí sušit přes noc. Upřímně, někdy ji musím kontrolovat, jestli jsem ji nezapomněla zapnout, jelikož ji zkrátka neslyším. Se Sedonou můžete v klidu spát, ráno se probudit a dát si čerstvé banánové palačinky - moje oblíbené :)

sedona combo recenze9

sedona combo recenze7


Další skvělou výhodou je její libovolné nastavení teploty a času. A hlavně nastavení programu RAW a FAST. Buď můžete sušit v raw kvalitě, nebo v případě hodně vodnatých potravin, použít program FAST, který zrychlí sušící proces (a zároveň nezničí enzymy díky vodě, která potraviny zevnitř ochlazuje).

sedona combo recenze5

Celkové zpracování, vzhled i samotné funkce jsou oproti nejpopulárnější sušičce Excalibur mnohem modernější. Má nerezové prvky, dvířka z tvrzeného skla a celoplošný digitální displej. Po vizuální stránce bych se jí nebála nahradit i běžnou troubu v moderní kuchyni, protože je opravdu krásná. Dále je vidět perfektní provedení ventilátorů, které poskytuje rovnoměrné proudění vzduchu – topné spirály topí nepřetržitě na požadovanou teplotu a vzduch se neustále obměňuje – v ostatních sušičkách vzduch spíše cirkuluje a spirály se musí roztopit nad požadovanou teplotu, aby ji mohli +- udržet, po poklesu teploty pod požadovanou se opět roztopí a tak dokola. Na zadní straně má kolíky pro bezpečnou vzdálenost od zdi, takže se nemusíte bát, že byste sušičku měli umístěnou příliš blízko (kvůli proudění vzduchu). A vtip na závěr – na rozdíl od Excalibru se nemusíte bát, že budete hledat dvířka sušičky (jsou přimontované ke konstrukci). No ne, že by se mi to někdy stalo, ale určitě to známe všechny, když hledáme neustále vařečky, pokličky nebo utěrky po celé kuchyni, hm? :)

Kategorie: Vybavení kuchyně Naposledy změněno pondělí, 29. srpen 2016

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"