Zkouším, testuji, ochutnávám, doporučuji, kritizuji, zkrátka recenzuji vše, co by vás mohlo zajímat. Nehledím na recenzované produkty jako blogerka, které to strčili pod nos k propagaci, ale jako člověk, který chce danou věc upřímně zhodnotit a následně doporučit.
Recenze: moruše bílá Vitalvibe

Recenze: moruše bílá Vitalvibe

RAWMANIA
Recenze
Znáte sušené moruše?

Ne každý zná a ochutnal čerstvé moruše, nicméně vám je doporučuji vyzkoušet a někde si morušový strom najít, protože jsou to ty nejsladší plody, které v létě můžete ochutnat – alespoň podle mě. Pokud ale nemáte možnost se pravidelně zásobit čerstvými morušemi, je dobré občas přidat do jídelníčku i ty sušené. Bohužel, jak to na světě bývá, ne všechny moruše, které najdete na dnešním trhu, jsou tak dobré, aby vůbec stály za nákup. Já jsem dlouho odolávala všem sušeným moruším, jelikož to prostě nikdy nebylo ono a dokonce jsem si stála za tím, že když se moruše vysuší, není to žádná sláva. Ale možná jsem se trošku mýlila, protože jednou, když jsem narazila na výborné goji od Vitalvibu, jsem si řekla, že možná by stálo za to vyzkoušet od nich i sušené moruše. A řeknu vám – jsou geniální. Mají opravdu něco do sebe.  

recenze moruse2

Občas se mi stane, že mi sušené ovoce přestane chutnat, protože mi přijde všechno na chlup stejné. Ale zjistila jsem, že není na škodu si udělat směs sušeného ovoce obohacenou i o pár netradičních kousků jako jsou třeba právě moruše. Tyto malé plody mají spoustu úžasných účinků. Jsou antibakteriální a močopudné. Dokáží rozpouštět hleny a mírnit kašel. V tradiční čínské medicíně se dále používají k léčbě vysokého krevního tlaku nebo zánětu žaludku. Podporují hubnutí a celkově čistí organismus. Také léčí třeba bércové vředy, chudokrevnost nebo migrény. Výtažky z plodů a listů se používají také v kosmetice. Moruše jsou opravdu zázračnou potravinou a jejich účinky dnes zkoumá několik vědců v souvislosti s léčbou rakovinotvorných buněk. Samozřejmě je nejlepší tyto plody konzumovat čerstvé, ale ne každý má zrovna morušovník na zahrádce. Pěstovat se ale dá i u nás a vyroste z něj opravdu nádherný strom :)

recenze moruse5

Už jsem měla čest ochutnat několik sušených moruší od několika značek. Vitalvibe u mě ale stále vede. Proto vám opravdu doporučuji jejich moruše vyzkoušet. Nejsou tak vysušené a mají sladce karamelovou chuť. Chybu určitě neuděláte a oživíte si tak spoustu receptů něčím neobyčejným :)

Kategorie: Potraviny a suroviny Naposledy změněno pátek, 19. srpen 2016
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"