Zkouším, testuji, ochutnávám, doporučuji, kritizuji, zkrátka recenzuji vše, co by vás mohlo zajímat. Nehledím na recenzované produkty jako blogerka, které to strčili pod nos k propagaci, ale jako člověk, který chce danou věc upřímně zhodnotit a následně doporučit.
Recenze: BIO goji/kustovnice od Vitalvibe

Recenze: BIO goji/kustovnice od Vitalvibe

RAWMANIA
Recenze
Je to v podstatě jednoduchý výrobek, ale recenzi si opravdu zaslouží.

Když jsem kdysi poprvé ochutnala goji – kustovnici čínskou, nepřišly mi chuťově nijak zajímavé. Takové seschlé, zvláštně hořké, ale všude psali, jak jsou zdravé a tak jsem je prostě musela mít taky. Naštěstí jsem po pár měsících zjistila, že chci svému tělu dávat to, o co si opravdu žádá a co mu chutná. A tak jsem goji přestala kupovat.

Před nedávnem jsem ale na ně narazila v prodejně Vitalvibe, kde na ně nešetřili chválou (nejen zaměstnanci, ale i zákazníci). To mě donutilo je opět ochutnat – třeba po nich mé tělo opravdu zatouží, tak proč to nezkusit, ne? Zvlášť když v raw food jsou občas tak vyčnívající potravinou :) 

A jak to dopadlo?

vitalvibe goji3

Překvapilo mě, že chutnaly naprosto jinak. Jsou měkké, chuťově sladší a mnohem výraznější. Hlavně jsou v BIO kvalitě, takže můžete mít jistotu, že vám opravdu dodají maximální množství živin. Tohle vše podporuje i jejich barva, která je mnohem plnější. Také nejsou vůbec seschlé a opravdu mi chutnají, což je co říct, protože já jsem docela vybíravá. Zkuste, zvlášť u superpotravin, ochutnávat různé značky a objevovat tak jejich stupeň kvality, protože se pak postupně začnete dostávat k té opravdové chuti, na kterou se budete těšit. Superpotraviny si oblíbíte a nebudou pro vás jen surovinou, kterou "je třeba" dodat do jídelníčku. V syrové stravě neplatí, že zdravé věci nejsou tak chutné, jen musíte narazit na ty produkty, které chutnají tak, jak mají.

A proč tedy goji zařadit do jídelníčku? Kustovnice má silné regenerační účinky a je výborným antioxidantem. Také snižuje cholesterol a stará se o správné fungování nervového systému. Také zpomaluje stárnutí a přispívá zdravé a elastické kůži. Snižuje příznaky menopauzy a zklidňuje ranní nevolnost v prvních měsících těhotenství. Dále má silné protizánětlivé účinky a dokáže bojovat se spoustů bakterií, virů a plísní, které v těle nemají co dělat. 

vitalvibe goji4 

Zkuste si zrovna tyto goji jednou za čas pořídit a porovnat s těmi levnějšími ze zdravých výživ, protože opravdu poznáte rozdíl a stojí to za to. A pokud si je opravdu pořídíte, zkuste je přidávat třeba do smoothies, do dezertů nebo je jen tak zobat spolu s kakaovými boby. Je to úžasná svačina na cesty i na doma! :) 

vitalvibe goji5

Goji můžete koupit v odkaze níže a za první nákup od nás při vložení kódu RAWMANIA dostanete 7% slevu! :) 

Kategorie: Potraviny a suroviny Naposledy změněno úterý, 12. červenec 2016

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"