Zkouším, testuji, ochutnávám, doporučuji, kritizuji, zkrátka recenzuji vše, co by vás mohlo zajímat. Nehledím na recenzované produkty jako blogerka, které to strčili pod nos k propagaci, ale jako člověk, který chce danou věc upřímně zhodnotit a následně doporučit.
Recenze: kniha Hravě o živé stravě

Recenze: kniha Hravě o živé stravě Doporučený

RAWMANIA
Recenze
Recenzi této úžasné knížky si nenechte ujít!

Pokud jste vitarián nebo s živou stravou začínáte, určitě byste měli mít tuto knížečku v knihovně. I když se tváří, že je pro děti, věřte mi, že nad raw krupičnou kaší se budou sbíhat sliny i vám.

hrave o zive strave4

Evička má knížku velmi pěkně nafocenou a líbí se mi velká spousta informací o raw stravě. Na začátku se dočtete nejrůznější informace o tom, co znamená a obnáší vitariánství. Překvapilo mě rozdělení vitariánství na různé druhy podle toho, jak se kdo stravuje, což mi přijde úžasné v tom, že se tam opravdu každý najde a ztotožní se alespoň s jedním stylem stravování. Ale nejúžasnější je kniha v tom, že přináší rozsáhlé informace o vitariánství a dětech – a to jak od úplného batolete, tak po dovádějící starší děti, kteří stále potřebují pro svůj růst tu nejlepší výživu. Evička jasně a čtivě objasňuje kdy se u malých dětí nebát vitariánství, ale kdy je třeba přidat něco málo z veganské vařené stravy.

hrave o zive strave5

V podstatě dostanete opravdu podrobný návod, jak se o své malé ratolesti starat, na co si dát pozor a v čem jim nechat volnost. Moc se mi líbí, jak autorka své názory nevnucuje, ale přitom víte, jaký na daná témata má pohled. Součástí prvního obsáhlého povídání je i příklad dětského jídelníčku a podrobný popis nejrůznějších superpotravin – opravdu ve zkratce řečeno :)

hrave o zive strave7

Většinu knihy ale tvoří recepty, které můžete udělat jak pro své děti, tak pro sebe. Vše je podáno jednoduše bez složitých postupů. Všechno je naprosto jednoduše a srozumitelně podané, takže si nemyslím, že byste nějaké recepty nezvládli. Mezi jejímy recepty nechybí smoothies, dezerty nebo třeba sýry, krekry a větší hlavní jídla.

hrave o zive strave12

hrave o zive strave13

Tuto kuchařku doporučuji nejen maminkám, ale i opravdovým začátečníkům.

Kategorie: Knihy a ebooky Naposledy změněno sobota, 9. červenec 2016

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Eva H Eva H16.07.2016 10:59
Moc díky za recenzi ke knize a věřím, že bude spoustě rodičům, dětem a nejenom jim nápomocna na jejich cestách k rostlinné stravě. Moc zdravím rawmanii, ať se daří tak skvělému blogu. Vaše recepty jsou úžasné.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová18.07.2016 09:59
Určitě bude, kniha je skvělá :) Děkuji a ať se také daří! B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat