Ráda píšu. Nejen o sobě a svých zkušenostech, ale také o informacích, které vám mohou pomoci vybrat si ten správný životní styl nebo vám odpovědět na vaše otázky ohledně zdravého stravování nebo i osobního života.
Můj rok 2016

Můj rok 2016

RAWMANIA
Článek
Co mě naučil rok 2016?

Mám za sebou naprosto nádherný první den v roce. Jsem plná lásky a vděčnosti za všechno, co mám a přeji si na to nikdy nezapomínat. A i když jsem v roce 2016 zažila snad nejvíce výzev, pádů, překážek, ponaučení, uvědomění, vypustila ven spoustu slz a špatných slov a následně je napravovala, i přes to všechno jsem tak vděčná za každou těžkou chvíli, jako jsem nebyla snad nikdy.

Už pár let o něco usiluji, hledám sama sebe, a když už si myslím, že jsem na konci své cesty, za rohem se objeví nová. I když si myslím, že jsem dostatečně ponaučená a přesvědčená o určité věci, vše se zhroutí a já jsem nucena se na stejnou situaci dívat novýma očima. Můžu si být jistá sama sebou a být přesvědčená o svých schopnostech nebo názorech a najednou jakoby kdosi lusknul prsty a vše je jinak. Je to dlouhá, nádherná, těžká, srdcervoucí a radostná cesta a až teprve teď ji konečně umím dostatečně ocenit.

Teprve teď dokážu s jistotou říct, že vše může být zase jinak a já můžu psát příští rok zase jiné řádky.

Trochu se vám svěřím...

Někdy v dubnu jsem zveřejnila článek o našem rozchodu s Tomem (spoluzakladatelem Rawmanie) s nadšeným obsahem, že rozchod nemusí být plný hádek, výčitek a bolesti. S Tomem se známe už deset let a po sedmiletém vztahu se přeci nebudeme nenávidět.

Ale musím říct, že i tento rok nás trošku poznamenal a nebylo to vždy jednoduché.

Udržet si zároveň přátelství a pracovní přístup není nic lehkého. I když stále spolu tvoříme Rawmanii, máme rozdělené role a štafetu jsem přebrala spíše já, což jste si už asi mohli všimnout. Naše cesta přinesla spoustu slz, snahy vše napravit, síly se vším se poprat a vše spolu zvládnout a následného odstupu, kdy na své cesty už z dálky přihlížíme a nejsme už nadále její součástí. Nemůžete si někoho tak cenného jen tak vymazat ze života, ale taky s ním nemůžete už dále žít, protože se oba musíte odrazit svým směrem. Věřte mi, najít tu správnou cestu mezi těmito body je pořádná fuška. Ale i to jsme už zvládli a přineslo mi to tolik životních zkušeností, že bych si troufla o tom sepsat knihu. 

Další věcí bylo hledání mého nového domova.

Protože jsem náročná, tvrdohlavá a absolutně nehledím na své možnosti, jistoty nebo vyhlídky do budoucna, ale jen na to, co opravdu chci a v čem se cítím dobře, umíte si možná představit, jak těžké bylo najít něco... dokonalého. Ale protože v našem krásném vesmíru funguje to, že když o něco ze srdce usilujete, nakonec se ke svému cíli stejně doberete, i já jsem nakonec našla svoje vysněné hnízdečko. Krásný byt, kde můžu provádět kurzíky, cítit se dobře, cvičit jógu v prosluněném obýváčku a vědět, že mám na světě vytvořené své "útočiště". Po čase jsem samozřejmě zjistila, že má také své mouchy, ale jelikož mým největším snem je dřevěný srub s kamenným krbem a výhledem do lesa, zatím si s touto mou nádherou, kde momentálně bydlím, vystačím :)

V druhé polovině roku se začalo usilovně pracovat na nové vizi Rawmanie, která ještě stále není naplněná.

Ale jedna velká věc se stihla - spustit e-shop.

Řeknete si, že je to obyčejný shopík s ořechama. Takových je v ČR spousta. Ale pro nás s Tomem to byla neuvěřitelná výzva. Já zjistila své hranice a HLAVNĚ své opravdové hodnoty a priority. Po tom, co jsem celý rok neustále pracovala, byla od rána do večera v bytě, v kavárnách nebo čajovnách, nestíhala psát články a věnovat se tomu, co opravdu miluju (psaní), neměla čas na své přátele a rodinu a přestala psychicky a fyzicky zvládat tu nálož, kterou jsem si naložila, jsem si konečně uvědomila, co v životě chci. Že to není žádná kariéra, pracovní úspěch, usilování o čím dál větším počtu sledujících, propagace Rawmanie a sama sebe, ale že chci být "jen" šťastná.

Chci mít čas sama na sebe, na svou rodinu, přátele a na věci, které mě opravdu naplňují. Neznamená to, že chci Rawmanii zanedbávat, právě naopak. Chci z ní vytvořit to, co mě opravdu vyjadřuje. Chci se s vámi podělit kousky svého nalezeného štěstí, chci s vámi sdílet svoje získané zkušenosti a pády, chci se podělit o tu radost z psaní a tvoření (nejen raw) receptů, chci vám poskytnout v e-shopu takové produkty, ze kterých budete mít opravdu radost.

Ale nebudu teď usilovat o velké zisky, o neustálou aktivitu na všech sociálních sítích a kdo ví čeho. Paradoxem je, že čím víc se zbavuji tohoto usilování, tím více mám pocit, že se Rawmania zase rozjíždí. Ale konečně to jde tím směrem, který mi opravdu dělá radost, protože vše dělám s mnohem větší láskou a vaše milé komentáře jsou naprosto motivující a nabíjející :)

Zkrátka, uvědomila jsem si, že dokud nebudu šťastná a dokud nebudu svou náplň (Rawmanii) dělat s opravdovou spokojeností a čistou radostí, tak by to se mnou nemuselo dopadnout dobře, protože já jsem opravdu naprosto šílenej workoholik.

Zato jsem ale zjistila, že když chcete, zvládnete vybudovat cokoliv, naprosto cokoliv, co si vymyslíte. A že to může být krásné a nabíjející, jen se zase nemusíte u toho přetrhnout.

Taky mi konečně došlo, jak moc peníze ovlivňují život.

Jak moc pro ně člověk dokáže pracovat a jaké je to zlo. Děkuji všem situacím za to, že jsem si toto mohla uvědomit. A že nemusím trávit příštích dvacet let usilováním o finanční jistoty. Samozřejmě, že se ze mě teď nestane bezdomovec, ale věřte mi, že když děláte něco smysluplného a jste spokojení, vrátí se vám to. A že si stačí jen přát a ono už se to všechno nějak poskládá. Nepotřebujete peníze ke svému štěstí, potřebujete si jen věřit :)

A hlavně jsem zjistila, jak moc je pro nás ženy důležitá naše citlivá ženská stránka, kterou díky neustále potřebě všechno dokázat následně ztrácíme. Ano, jsme silné, nezávislé, zvládneme cokoliv, co si usmyslíme, ale.. vnitřně se ničíme. I když to tak zpočátku nevypadá. Už je to dokonce pojmenované - superwoman syndrom. Což je docela smutné. Takže. Dámy, prosím vás, já vím, že zvládneme dělat tisíc věcí, ale to neznamená, že to musíme dělat. V životě jsou mnohem důležitější věci, než dokazování si vlastní.. co já vím, proč to děláme. Kvůli nezávislosti nebo sebevědomí? Zkuste se prosím zamyslet (když je ten nový rok) nad tím, zda toho neděláte až příliš a není třeba si trošku udělat pořádek v těch našich činnostech a zaměřit se na budování jiných hodnot - třeba sebelásky. Vypadá to, že to dnes docela frčí. A věřte mi, že je to cesta, která vám život také obrátí naruby. 

Á miluji tyto hodinové články, kdy naprosto nevnímám čas a okolí a jen píšu a píšu a píšu.

A snad píšu i něco smysluplného. Nehodlám se stát nějakým guru a předávat moudrost. Od toho jsou tu jiní, kterým se tímto uctivě klaním. Chci se sama postavit tomu, co je pro mě tak těžké a trochu vás o tom informovat. Třeba si z toho něco vezmete, třeba vás to inspiruje a pokud ne, je to prospěšné alespoň pro mě, protože tak můžu sepsat své myšlenky a následně s nimi opět pracovat.

Moji milí, přeji vám spoustu krásných zkušeností, nádherných momentů a užitečných životních situací. Rok 2017 bude určitě zase o něco zajímavější než ten minulý. Tak si ho pojďme užít.

muj rok 2016 2

S láskou 
B.

Zobrazeno: 2154 krát Kategorie: Zdraví a štěstí Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Tomáš Hofman Tomáš Hofman06.06.2017 22:12
že když chcete, zvládnete vybudovat cokoliv. Potvrzuji :)
Dost silný článek. Najít něco takového mezi recepty je super!

Tom
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat