Ráda píšu. Nejen o sobě a svých zkušenostech, ale také o informacích, které vám mohou pomoci vybrat si ten správný životní styl nebo vám odpovědět na vaše otázky ohledně zdravého stravování nebo i osobního života.
Vpustila jsem do života jógu

Vpustila jsem do života jógu

RAWMANIA
Článek
Znáte ten pocit, kdy už nemůžete dál, přičemž víte, že musíte? Možná zde naleznete řešení..

Znáte ten pocit, kdy už nemůžete dál, přičemž víte, že musíte? Kvůli dětem, kvůli zachování rodiny, kvůli lidem ve vašem okolí (co by na to přece řekli???). Překonáváte se, snažíte si hledat důvody, proč pokračovat. Posloucháte rady, čtete cokoli týkající se daného aktuálního tématu…

Bojujete dlouho a bojujete odvážně. Lidé vás obdivují za to, jak vše zvládáte a stihnete se při tom ještě i usmívat. Jenomže potom přijde den D. Vzbudíte se, otevřete oči. A najednou jakoby vám zmizela energie a síla, kterou jste do té doby měli dostatek. Znova zavřete oči a konečně si položíte otázku „PROČ?! Proč já se vlastně tolik snažím?“ Přijde uvědomění, že tento dotaz měl být vámi vznesen k sobě už dávno. Znova zavřete oči a s plným vědomím se rozhodnete nepokračovat. Pustit ze sebe všechno, co nechcete dělat pro ostatní. Najednou nemáte chuť dělat cokoli pro rodinu, děti, ostatní ve vaší blízkosti. Protože procitnete. Dojde vám, že děláte až moc. Vyhoření. Nastává období dlouhého přemýšlení nad sebou samou a svým životem. „Co chci? Kam chci směřovat? Co cítím?“ Nekonečný proud otázek.

Prošla jsem si touto fází asi před dvěma lety. A najednou přestala bojovat za ostatní, ovšem začal boj za sebe samu. Je velmi důležité si uvědomit, že sami pro sebe jsme si nejdůležitějšími bytostmi. To je začátek všeho - začít poslouchat svůj vnitřní hlas, svou intuici. Mně k tomuto uvědomění pomohla yoga. Vděčím jí za mnohé a ještě více. Víte, proč?

1. Pomáhá najít sebe samu

Yoga vás „donutí“ jít do nejhlubšího kouta vlastní osobnosti. Tam, kde jste se báli za celý svůj život zajít. Pomáhá pochopit duši a vlastní tělo. Začátky nejsou snadné, možná se nedokážete soustředit, myšlenky neumíte srovnat a nechat jen tak proplouvat. Tělo bude bolet, budete se musit občas nutit. Zkuste to vydržet. Pokuste se pomalými krůčky, dle vlastních možností a pocitů dostat do místa, kterému jste se vyhýbali. Pokuste se dostat a najít sebe samu, svou duši a svou hloubku.

2. Dovolí pochopit to, co dlouho pochopitelné nebylo

Možná už několik měsíců nerozumíte něčemu, co vás trápí. Yoga ve vás dokáže zapustit kořeny do takové míry, že se přestanete snažit pochopit to, čím jste se tak dlouho zabývali. Ano, yoga vás naučí vypouštět a přestat vyvíjet tlak tam, kde už nepomůže žádné „tlačení na sílu“. Pochopíte, že nemusíte chápat všechno. Dojde vám, jak jednoduché to je. Něco chcete, přejte si. Udělejte pro to maximum, ale jakmile pocítíte točení se v kruhu, pusťte SE a pusťte TO. Pochopení i vyřešení přijde. Vy jen naslouchejte a vnímejte. To stačí…

3. Objevíte nové pocity a nové emoce

Najednou jakoby jste byli cizí a začali se teprve poznávat. Ano, i tohle se u yogy stane. Když jste přesvědčeni o tom, že se znáte natolik dobře, že vás nic nedokáže překvapit, pak vás čeká probuzení. Ocitnete se ve stavu, ve kterém zjistíte, že jste znali jen svůj povrch. Pochopíte konečně svůj záměr. Kdo jste a na co se chcete zaměřit. Objev svého vnitřního JÁ pomůže v mnohých oblastech. Začnete prožívat nepoznané. Dřívější bolesti, ale i radosti přijdou, prožijete si je a zase odejdou. Naučíte se pracovat lépe se svými emocemi, zvládat více své nálady. I tohle je v životě veliké plus - umění ovládat svoje pocity.

4. Začnete přemýšlet i jednat vědomě

Když objevíte svou podstatu, jste na správné cestě. To, co jste dřív neuměli zvládat, ať už šlo o vztek, hněv, častý pláč, stylizování se do role oběti… Ať už máte problémy s jakoukoli špatnou náladou, najednou vám půjde tohle všechno vědomě ovládat. Yoga je především o dýchání, a jestliže se naučíte správně dýchat, máte skoro vyhráno. Dech pomáhá uklidnit mysl, tělo, nechat chvilku odpočinout mozek. Dech pomůže ve chvíli, kdy začnete vidět rudě a místo, abyste jednali zkratkovitě, budete jednat uvědoměle.

 

Vlivů na náš život yoga přináší samozřejmě mnohem víc. Vyjmenovala jsem nejpodstatnější účinky, které yoga přinesla do mého života. O tom, jak moc dokáže pomoci, vyléčit, byla napsána celá řada článků. Každý, kdo se pravidelně věnuje jednotlivým asánám, by dokázal sám za sebe říci, jak moc mu yoga do života dala.

Zkuste to a vše ve vašem živote se najednou zjednoduší, i život sám. Začnete se lépe cítit, lépe vypadat, víc se usmívat, méně se stresovat. Naleznete svou vnitřní rovnováhu a harmonii. Naleznete své štěstí v sobě. A také objevíte svou lásku k sobě samé.

To za to stojí, co myslíte?

Zobrazeno: 2466 krát Kategorie: Jóga Naposledy změněno středa, 10. únor 2016
Více z této kategorie:

Autor:

Veronika Škárková

Udělala jsem první krok... Poté druhý, třetí, další a... Tímto činem odstartovala má cesta "někam". Směr jsem neměla a nemám snad ani dnes, po dvou letech. Nejpodstatnější bylo odejít a začít. Jinak a jinde. Nebylo to snadné, už jen rozhodnutí oprostit se od všeho starého bylo náročné. Dnes jsem tomu ráda. Jsem na sebe hrdá, dokázala jsem to, JÁ - konzervativní Býk! Postupně jsem se dostávala do nového světa, mezi nové osobnosti.

V této době mi bylo ctí se seznámit s yogou. Její filozofie mi učarovala, stejně jako praktikování asán. Yoga se stala mou inspirací a motivací pokračovat ve svých snech, uskutečňovat a převádět je v realitu. Pomohla mi se zbavením starých návyků, spustila nové myšlenkové pochody v hlavě.

Ruku v ruce s yogou přišla změna stravy. Nenásilně, pozvolně, bez odříkání. Dostala jsem se hluboko do svého nitra a objevila doposud nepoznané. Najednou spousta věcí začala dávat smysl. Pokračovala jsem a viděla výsledky. Lepší kondice, optimističtější náhled na život, přijetí všeho, co přichází. Ušla jsem veliký kus cesty a stále se vyvíjím. Občas zakopnu, klopýtnu, vrátím se o dva kroky zpět, zpomalím, ale dosud jsem se zatím NEZASTAVILA. To je to nejdůležitější - nezastavit se na cestě za svými sny.

Ruku v ruce se změnami přišla automaticky RAW strava. Chutná mi, stačí mi, oblíbila jsem si ji. Nejsem úplně pokročilí RAW strávník, stále hledám tu nejsprávnější variantu pro své tělo. Ale jsem na CESTĚ. Už jen tohle stačí! Udělat první, poté druhý, třetí krok...

Nejnovější od Veronika Škárková