Vytisknout tuto stránku
4 tipy trvanlivých raw potravin

4 tipy trvanlivých raw potravin

RAWMANIA
Článek
, která při spěchu usnadňují život! :)

Občas se stane, že nemáme čas si udělat něco dobrého na cestu. A přitom bychom měli chuť na něco zajímavějšího než samotné oříšky se sušeným ovocem.

Ano i ovoce si můžeme vzít s sebou, ale někdy na to nemáme dostatek prostoru v kabelce nebo nechceme, aby se nám banán rozmačkal v tašce nebo někteří (jako jsem třeba já) by si raději dali pomerančovou šťávu než samotný pomeranč. Já tedy samotné ovoce spíše vnímám jako lahodné jídlo do žaludku, když mám hlad, než jako pamlsek, když přijde chuť na nějakou delikatesu.

A protože nerada lítám po městě a sháním, co zdravého a chuťově uspokojivého bych si dala, mám doma občas něco v zásobě. Většinou jde samozřejmě o sušené recepty, ale někdy neškodí si jimi zpříjemnit chuť i den.

Nechte se inspirovat! A když se v komentářích zmíníte třeba o nějakých vašich dobrůtkách, na kterých ujíždíte, ráda se inspiruji zase já. Krásný den!

Krekry (recepty zde)

Není nad to obětovat trochu času přípravě a udělat si krekry do zásoby. Vydrží vám v suchu několik týdnů a můžete si je brát s sebou na cesty nebo k nim udělat nějakou pomazánku (recepty zde). Já miluju pizza placky (recept zde) nebo jednoduché lněné krekry (recept zde)!

pizza krekry1 uv

Palačinky

V tomto případě nejde ani tak o palačinky, ale spíš tu ovocnou placku, která je skvělá jak samotná, tak s ovocem (třeba s banánem, ukázka v receptu zde). Do placek můžete přidat třeba i semínka nebo sekané oříšky a získat tak daleko výživnější pochoutku. Dělala jsem například jahodové se sezamovými semínky (recept zde).

jahodova rolka4

Müsli

Pokud jste snídaňový typ, který si rád zalévá müsli mlékem, neuškodilo by vědět, že to jde i v syrové stravě. A můžete si je dát jak k snídani, tak vzít i s sebou do sáčku a v klidu zobat kdekoliv a kdykoliv, kdy to bude možné. Müsli jsou většinou rychle usušené a dlouho vydrží. Na našich stránkách máme mandlové (recept zde) a čokoládové (recept zde)!

mandlove musli7

Čokoláda (recepty zde)

Čokoláda určitě není na zaplnění žaludku! V raw kvalitě je to jen lahodná třešnička na dortu, která nám zpříjemní den a třeba dodá trochu i toho pocitu blaha, který čokoláda vyvolává. Můžete ji samotnou nebo s ořechy, semínky, datlemi apod. Taky záleží na tom, z čeho ji uděláte. Z kokosového oleje se může rozpouštět při pokojové teplotě (nebo v dlani) a z kokosového másla by vám zase měla držet pěkně pohromadě i v teple. Záleží jen na vaší chuti! Zde uvádím třeba arašídové košíčky (recept zde), pistáciové pralinky (recept zde) nebo tři druhy „tabulkové“ čokolády (recept zde)!

3 druhy cokolady6

Zobrazeno: 7989 krát Kategorie: Články Naposledy změněno úterý, 19. leden 2016

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"