Ráda píšu. Nejen o sobě a svých zkušenostech, ale také o informacích, které vám mohou pomoci vybrat si ten správný životní styl nebo vám odpovědět na vaše otázky ohledně zdravého stravování nebo i osobního života.

Raw Fest 2015

Raw Fest 2015

RAWMANIA
Článek
Raw Fest 2015 rozhodně vydařenou událostí. Ne každý to ale vidí stejně...

lifefood fest (3)

lifefood fest (4)

Reaguji takto hlavně kvůli tomu, že se objevuje spousta špatných recenzí a myslím, že je to škoda. Dopředu upozorňuji, že RAWMANIA.cz neměla s organizací festivalu nic společného. Říkáme jen svůj vlastní názor. 

 

Já vnímám Raw Fest jako úžasnou příležitost setkat se s lidmi, kteří přemýšlí stejně a mají na život podobnou filosofii. Byl tam program pro každého. Zvláště děti měly spoustu možností se vyřádit jak na trampolíně, která byla dostupná pro všechny, tak třeba v týpí, na skluzavce, horolezecké stěně (pro malé i velké), chůzi na laně a hlavně aktivitám, které poskytl zážitkový park pro děti Zeměráj. A samozřejmě všude bylo spousta bublinek. Myslím, že děti v jakémkoliv věku si opravdu vyhrály. Rodiče je občerstvili raw obědem nebo šťávou a ti malí rošťáci mohli zase pokračovat.

lifefood fest (25)

lifefood fest (26)

lifefood fest (27)

lifefood fest (28)

lifefood fest (31)

lifefood fest (32)

Pro dospělé byl také připraven bohatý program přednášek, kde vystoupila i světoznámá Mimi Kirk, na kterou se většina z nás těšila. A ano, na svůj věk z ní čiší neuvěřitelná energie a laskavost. Raw Fest poskytl mnoho přednášek o raw stravování, přechodu na raw food, životním stylu nebo třeba informace na téma raw a děti. Přednášejících bylo spoustu a návštěvníci se tak dozvěděli spoustu užitečných věcí. Další bohatý program poskytoval stan, ve kterém každou chvíli probíhala jóga, kterou vedli zkušení lektoři. Já být začátečník, jdu prvně na Raw Fest, než začnu se syrovou stravou.

lifefood fest

Celá atmosféra působila skvělým dojmem. Hrála hudba, všude bylo vidět spousta zajímavých lidí a pozvánek na superakce, kterých by se měl vitarián účastnit – od kurzů vaření až po silent party bez alkoholu. Cítila jsem z festivalu tu přirozenost, kterou vitarián s živou stravou získává. Jedlo se na trávě, chodilo se bosky, děti běhaly kolem bez oděvu a všichni se usmívali. Jídlo bylo skvělé a našli jste jak zmrzliny, tak smoothie, šťávy, špagety, palačinky, klobásky apod. Samozřejmě v raw stylu.

lifefood fest (34)

lifefood fest (33)

lifefood fest (23)

Stánky vám poskytly snad vše, co syrová strava umožňuje. Od chipsů až po jednotlivě ořechy a sušené plody. Lifefood představil všechny své produkty a bylo možné je ochutnat a zakoupit. Raw kavárny a restaurace představovaly své dorty, koláče a skvostná jídla a e-shopy nabízely ochutnávky a ochotně vysvětlovaly účinky jejich produktů. Hledáte přístroj, díky kterému si vytvoříte ten dort, jaký jste viděli v MyRaw Café? Představení přístrojů a slevové kuponky na jejich nákup vás nemohl minout.

lifefood fest (7)

lifefood fest (9)

lifefood fest (10)

lifefood fest (18)

A teď. Pokud jste šli na Raw Fest s pocitem: „Tak se podíváme, co si ten Lifefood na nás připravil…“, nepočítejte s tím, že se vám bude festival líbit. Pokud potkáte takového člověka, nepočítejte s tím, že vám dá kladnou recenzi. Na syrovou stravu a byznys se najde vždy plno názorů – kladných a záporných, bohužel. Jen mě překvapuje, kolik lidí se na FB skupině každý den ptá, kde sehnat to a tamto. Jaký přístroj použít a jaký lidé doporučují. Jak chutná tohle a jak vyrobit tento recept. Na Raw Festu jste měli VŠECHNO, co se týká syrové stravy, na jednom místě. Mohli jste dostat informace od odborníků. Většina z nich jsou opravdu na syrové stravě a do svého podnikání dávají srdce. A místo toho, aby je někteří podpořili, stěžují si na reklamy, předražená jídla a drahé vstupné. Drahé vstupné? Opravdu? Všimli jste si někdy vstupného na některé akce na brněnských veletrzích? Pochybuji, že vás tam pustí bosky a dítě si zaskáče na velké trampolíně zadarmo. Ale ano, ten párek v rohlíku vyjde cenově levněji.

Podnikat v ČR poctivě není nic jednoduchého, na organizaci Raw Festu se podílelo spoustu lidí. Zorganizovat takový festival totiž není žádná sranda. Ale pro ty, kterým to nevyhovovalo. Proč tam chodíte? Každý umí kritizovat. Ale umí vůbec český národ ještě něco ocenit?

Za RAWMANII.cz můžu říct, že DĚKUJEME společnosti Lifefood za zorganizování celého RawFestu. Jídlo bylo báječné a lidé vřelí a usměvaví. Je skvělé se potkat na jednom místě a poznat všechny ty obětavé podnikatele, kteří se rozhodli věnovat se naplno něčemu, co má smysl. Umíte si představit, kolik práce dá vytvoření tolika porcí na festival – a musí být dobré, dokonalé, nerozpuštěné a čerstvé v 30°C? Mně stačí, když si někdo objedná JEDEN dort. Já je obdivuji a zároveň jim přeji čím dál více nadšenců do jejich produktů. Jen tak dál!

lifefood fest(11)

P.S. Pokud byste se na fotografiích poznali, napište a klidně vám foto zašleme poštou v originální velikosti :-) Více fotek v galerii níže!

Zobrazeno: 4394 krát Kategorie: Články Naposledy změněno úterý, 1. prosinec 2015

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"