Ráda píšu. Nejen o sobě a svých zkušenostech, ale také o informacích, které vám mohou pomoci vybrat si ten správný životní styl nebo vám odpovědět na vaše otázky ohledně zdravého stravování nebo i osobního života.
Zázračná síla pohlazení

Zázračná síla pohlazení

RAWMANIA
Článek
Proč je lidský dotek a trocha něhy pro nás tak důležitá?

Vzpomínáte si, kdy vás naposledy někdo pohladil? Malé děti hladí někdo každou chvíli. Jsou tak roztomilé a šikovné, že jim odpustíme i tu sebemenší hloupost. Postupem času ale každé dítě vyroste. Přibývají mu nejen roky, ale i zkušenosti a ponaučení. A tak něco tak triviálního jako uklidit po sobě sklenici nebo pomoct babičce s plnými taškami nákupu se bere jako samozřejmost. Dnešní společnost není zvyklá na příliš velkou chválu. Naopak, častěji slyšíme kritiku a výtky, než vlídná slova, která potěší.

Pochopitelně se vždycky najde nějaký „rejpal“, který se vám snaží udělat ze života „ peklo“. Důležité je ale nepouštět si takové lidi příliš „k tělu“ a naopak obklopovat se lidmi, kteří vyřazují pozitivní energii a podají vám pomocnou ruku v každé situaci. Od lidí s „čistou energií“ můžete očekávat pohlazení v období, kdy se cítíte šťastní, ale i tehdy, kdy „neskáčete zrovna dva metry do vzduchu“. O pohlazení a lásku stojí každý z nás, i když se to někteří bojí přiznat. Tvrdí, že oni na pohlazení nejsou, ale opak je pravdou. Každý z nás potřebuje přece trošku lásky a pocit, že někam patří.

Hlaďte se a objímejte! Chvalte se! Vzpomeňte si na to, jaké to bylo, když jste byli ještě malí. Naučte se povzbuzovat nejen sami sebe, ale i ostatní. Ať je každá práce po zásluze odměněná, i ta sebemenší!

A jak začít?

Je pochopitelné, že dva lidé, kteří spolu mají partnerský vztah, se objímají každou chvíli. Vezměte si z nich příklad! Běžte za maminkou a řekněte jí, co pro vás znamená a jak moc si jí vážíte. Kamarádům poděkujte, že tu s vámi vždycky byli a je na ně spolehnutí. Domácí mazlíčci, to je další z příkladů, jak navodit příjemnou atmosféru. Kočky, ty jsou známými „mazly“ už od nepaměti.

Ale ze všeho nejdůležitější je umět pochválit a pohladit sami sebe, protože ta osoba, se kterou žijeme a staráme se o ni, aby jí bylo dobře, není nikdo jiný, než my sami…

Zobrazeno: 917 krát Kategorie: Vztahy Naposledy změněno úterý, 16. srpen 2016

Autor:

Kristýna Komárková

Jsem komunikativní a přátelský člověk, který rád poznává a objevuje nové věci. A v této životní fázi se také právě teď nacházím! Baví mě zkoumat nejenom okolí, ale především samu sebe. V hledání mi pomáhá jóga, díky které se cítím prostě báječně a naprosto uvolněná! 

Nedokážu si představit život bez přátel a rodiny. Právě z mých nejbližších čerpám nejvíceenergie a životních zkušeností, se kterými se s vámi ráda podělím. Zajímám se také opsychologii a mezilidské vztahy. Zajímá vás, jestli existuje něco mezi nebem a zemí? Mětaky! Proto se o spiritualitu zajímám! A to je další z důvodů, proč mě baví žít, protože vím, ženejsem na světě sama. Vždy stojí někdo dva kroky za mnou…