Ráda píšu. Nejen o sobě a svých zkušenostech, ale také o informacích, které vám mohou pomoci vybrat si ten správný životní styl nebo vám odpovědět na vaše otázky ohledně zdravého stravování nebo i osobního života.
10 míst, která vás naprosto uchvátí!

10 míst, která vás naprosto uchvátí! Doporučený

RAWMANIA
Článek
10 míst, které byste měli alespoň jednou v životě vidět!

Cestování je nádherná činnost, při které objevujeme nepoznané a otevřeně přijímáme nové kultury. Já cestování miluju. Nikdy nevíte, co vás čeká a co kde zažijete. Je to moje hnací síla. Nejvíce jsem si zamilovala Thajsko a v podstatě celou Asii, ale je tu stále ještě spoustu míst, které je možné navštívit. A které jsou tak krásné, že bude opravdu stát za to je navštívit.

Vybrala jsem 10 míst, které mi přijdou zvláštní a úžasné zároveň. A jaká místa byste chtěli navštívit vy?

 

1. Zhangye Danxia, duhové hory v Číně cestovani1

Za tyto formace může červený pískovec, který obsahuje i další minerály různých barev. Tento pískovec se pak díky tektonickým deskám rozpohyboval a vytvořil tuto úžasnou podívanou. To je tak na posezení s blokem, pastelkami a jen začít malovat. 

2. Jeskyně Hang Son Doong ve Vietnamu cestovani2

Po dlouhé cestě pralesem dojdete do největší jeskyně na světě, která je 200m široká, 150m vysoká a až 9km dlouhá. Je prorostlá pralesem a protíká jí řeka, která vytváří specifické podmínky pro vegetaci, která nikde jinde neroste. Jelikož byla tato jeskyně zpřístupněna lidem až v roce 2014, stojí její návštěva cca 70 000 Kč (5 dní, kempování na dně jeskyně, průvodce, jídlo). Tak si pár let počkáme a třeba bude nějaká "akce"...

3. Ledová jeskyně Mendenhall, Aljaška cestovani3

 Jeskyně je uvnitř ledovce měřícího 19km na území Aljašky. Jenže kvůli neustálému táni není tak úplně jasné, jak dlouho bude ještě existovat. I když se dají ledovcové jeskyně i dnes stále navštěvovat (v Rusku, na Islandu apod.), může to být nebezpečné právě kvůli tání a měnícím se podmínkám v jeskyních. Ale asi by stálo za to se tam stihnout v nejbližší době podívat.

4. Trolltunga (Trolí jazyk), Norsko cestovani4

Skalní útvar se nachází 1100m.n.m a poskytuje nádherné výhledy do okolních krajin a hor. Nicméně výšlap je 22km dlouhý a je to "procházka" asi na 9 hodin. Cesta je velmi náročná, vedoucí přes lišejníky, skály a potůčky, ale krajina je skvostná. Myslím, že to určitě stojí za to. Já teda lezla po horách zatím jen v Rakousku a byla to úžasná podívaná. Norsko musí být opravdu násherné. Zvlášť výhled z tohoto skalního útvaru...

5. Tunel lásky v Ukrajině cestovani5

Tunel je dlouhý 3km a jeho legenda říká, že když ho projdou zamilované páry, splní se jim jejich přání. Soukromá železniční trať je ale stále aktivní a 3x denně tudy pomalu projíždí vlak, i tak to ale nezabráním zamilovaným projít z jednoho konce tunelu na druhý. :)

6. Bambusový lesík v Japonsku (Kjóto) cestovani6

 Bambusový háj v krásných zahradách vedoucí k šintoistické svatyni - kouzelné :)

7. Machu Picchu v Peru cestovani7

Vysoké hory Andy schovávají toto staré město Inků obklopené několika záhadami. K čemu sloužilo a jak mohlo být postaveno tak vysoko? Tajuplné město je má mnohem více nevysvětlených otázek. Ale výhled, okolní stavby a celkový dojem z tohoto pozoruhodného místa je nepřekonatelný!

8. Kauai, Havaj 

cestovani8 uv

Podle některých je tento ostrov nejzajímavějším a nejkrásnějším místem na světě. Hora Waialeale je navíc i nejdeštivějším místem na světě, prší tam v podstatě celý rok. Dále jsou tam obrovské sopky, 800m vysoké útesy a dechberoucí vodopády. Ale největší krásou je pacifický Grand Canyon, 16 km dlouhý kaňon s nádherným výhledem do okolí. V tomto prostředí nenajdete žádné hotelové komplexy ani přeplněné pláže, díky tomu, že z 97% je ostrov chráněnou oblastí. :)

9. Město Bagan, Myanmar cestovani9

 Toto "město" plné chrámů je považováno za nejbohatší archeologickou oblast v Asii. Dá se nad ním buď proletět balonem, nebo projet na koni či na kole. Ale jelikož je to opravdu rozsáhlá oblast, balonem toho uvidíte daleko víc. Chrámy byly vystavěné asi v 11. století a tehdy jich bylo přes 13.000, dnes je tam "pouze" 2.200 chrámů tyčících se nad pralesem. Nádhera!

10. Starobylé město Myra v Turecku

cestovani10

Starobylé město postavené v 5. st. př.n.l. bylo ve své době dokonce i hlavním městem tehdejší oblasti. Později bylo ale dobyto a zničily ho i velké záplavy. Dnes se lze kochat dochovaným velkým divadlem a jevištěm, opevněním apod. Ale nejzajímavější pohled je na hrobky, které jsou vytesané přímo do skály. Hned bych se dala do zkoumání :)

 Zdroj: www.youramazingplaces.com www.buzzfeed.com www.boredpanda.com 
Zobrazeno: 2488 krát Kategorie: Cestování Naposledy změněno pátek, 29. leden 2016
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Verča Verča15.05.2016 14:19
Boží místa a super inspirace kam se podívat...díky za info ;)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat